Project Description

Bel Düzleştirme. Düz bir zeminde sırt üstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı yere basın ve vücudunuzu gevşetin. Kalçanızı yere yaslayarak karın kaslarınızı kasın. Belinizin çukuru yere temas ederken kalça kaslarınızı 10 saniye kasın sonra gevşetin.

Sırt üstü yatarken bacağınızı olabildiğince kendinize doğru bükün. Elinizle dizinizi kavrayın, diğer dizinizin düz durmasına dikkat ederek kendinize doğru çekin.

Bacağınızı mümkün olduğunca bükün. Elinizle iki dizinizi altından tutup kendinize doğru çekin.

Sırt üstü yatar pozisyonda kollarınızı iki yana uzatırken dizlerinizi hafifçe kırın. Kollarınızı öne doğru dizlerinize uzatın. Başınızı ve omzunuzu hafif hafif kaldırın. Birkaç saniye bu pozisyonda kalın ve tekrar sırt üstü uzanın.

Sırtüstü yatarak bacağınızı yukarı doğru kaldırın.

Sırtüstü pozisyonda yere uzanın. Dizlerinizi hafifçe bükerek ayaklarınızı açın. Ayaklarınız yere basarken belinizi kalçanızı yavaşça kaldırın . Karın ve kalça kaslarınızı birkaç saniye bu şekilde kalın, sonra gevşetin.

Ellerinizin ve dizlerinizin üstünde resimde ki gibi durun. Kalça ve karın kaslarınızı kasın. Karnınızı içe çekerken başınızı öne eğin ve sonra sırtınızı yukarı kaldırın. Başınızı kaldırıp, belinizi aşağıya doğru yavaş yavaş çukur haline getirin.

Karnınızın altına bir yastık koyup yere yatın. Kollarınızı iki yana uzatın. Arkaya eğmeden başınızla beraber gövdenizin üst kısmını yukarı kaldırın. 5 saniye bu pozisyonda kalın. Vücudunuzu düzleştirip hareketi takrarlayın.