Ellerinizi alnınıza koyarak başınızı öne doğru itin. İterken bir yandan elleriniz ile engel olmaya çalışın (Ters yönde elleriniz ile baskı yapın).

Ellerinizi başınızın arka kısmına (Enseye DEĞİL) koyun. Başınızı arkaya doğru itmeye çalışırken elleriniz ile engel  olmaya çalışın (Ters yöne doğru elleriniz ile baskı yapın).

Sağ elinizi yüzünüzün sağına koyarak başınızı sağa doğru itmeye çalışın. Sağ eliniz ile ters yöne itmeye çalışın. Aynı hareketi sol eliniz ile sola doğru uygulayın.

Sağ elinizi başınızın arka kısmına, sol elinizi de sol şakağınıza koyun. Sağ omzunuzun üzerinden bakmaya çalışırken, elinizin direncine karşı başınızı sağa döndürmeye çalışın. Hareketi el değiştirerek tekrar uygulayın.

Başınızı sağa doğru döndürerek 3 saniye bekleyin. Biraz dinlendikten sonra hareketi aksi yönde tekrarlayın.

Başınızı fazla zorlamadan (Çeneniz göğsünüze değecek şekilde) öne eğmeye çalışın. Dinlendikten sonra başınızı yavaşça arkaya eğin ve tekrar dinlenin.

Kulağınız omzunuza değecek şekilde başınızı hafifçe sağ tarafa doğru eğmeye çalışın. Dinlendikten sonra başınızı hafifçe doğrultun. Hareketi aksi yönde tekrarlayın ve dinlenin.

Başınızı tam bir çember çizecek şekilde saat yönünde döndürün (Yukarı sola, aşağı sağa) aynı hareketi saatin aksi yönünde uygulayın ve dinlenin.